logotype

O inštruktorke

Semináre vedie Frida Gedeonová, certifikovaná lektorka od Dinah Rodrigues.

Vizitka inštruktorky:

 • Vzdelanie: VŠE

 • Špecializácia: Hormonálna jogová terapia podľa Dinah Rodrigues, Power joga, Vinyasa joga, joga pre tehotné, Hatha joga, joga pre deti.

 • Certifikácia:
  - Reiky
  - Silva Mind Control
  - Reconnective Healing I.a II. st. (Hamburg)
  - Reconnective Healing III.st. (Praha)
  - Inštruktor aerobiku a fitnes
  - joga pre tehotné
  - Power joga inštruktor
  - Vinyasa joga inštruktor
  - Škola Hatha Yogy-Hatha joga inštruktor
  - Kranio-sakrálne techniky
  - Športová masáž
  - joga a védanta - intenzívny kurz v Indii
  - joga pre deti
  - Hormonálna jogová terapia pre ženy - certifikovaná lektorka od Dinah Rodrigues
  - Hormonálna jogová terapia pre diabetikov - certifikovaná lektorka od Dinah Rodrigués 
  Hormonálna jogová terapia pre andropauzu (pre mužov) - certifikovaná lektorka od Dinah Rodrigués

 • Motivácia: Keď sa mi naskytla tá správna doba a príležitosť cvičiť jogu, neváhala som a začala, aj keď v neskoršom veku. Bolo to správne rozhodnutie, pretože joga mi nielenže obohatila život, ale zlepšila zdravie, pamäť a rozvinula intuíciu. Sformovala sa mi postava, telo spružnelo. Potrebovala som však na to viac rokov. Keď som čítala na internete o HJT od D. Rodrigues, povedala som si, že vo svojich 60 rokoch si cviky vyskúšam priamo u nej. A žasla som nad prepracovanou zostavou cvikov, po ktorých som sa cítila naozaj skvele. Začala som cvičiť pravidelne doma a výsledky sa čoskoro dostavili: zmizli "postmenopauzálne" symptómy, spevnelo mi celé telo. Cítim sa mladá, vitálna, plná sily a energie a všimlo si to aj moje okolie. A ako bonus: uznanie môjho manžela, že také pevné telo a hebkú pleť som nemala ani za mlada. (Sme spolu už 38 rokov).

 • Skúsenosti: Zistila som, že tým, že v HJT sa jogové pozície cvičia dynamicky a sú zosilnené účinnými dychovými technikami a bandhami (uzávery), o to rýchlejšie a účinnejšie pôsobia na celé telo a výsledky nenechajú na seba dlho čakať. Už len to, že sa mi začínajúca osteoporóza zlepšila o 15% a normalizovala štítna žľaza, mi stojí za to. Preto ju odporúčam všetkým ženám aj v neskoršom veku. Stačí doma 30 min. 3-4x v týždni. Funguje to!

 • Ciele: Rada by som svoje nazbierané vedomosti a skúsenosti odovzdala všetkým, ktorí majú záujem, formou cvičenia, seminárov, kurzov, individuálnych lekcií a poradenstva.

Inštruktorka Frida Gedeonová s autorkou Hormonálnej jogovej
terapie Dinah Rodrigués (www.dinahrodrigues.com.br).

- © www.hormonalna-joga.sk (2019) -